התוכנית לחיים טובים יותר

התוכנית לחיים טובים יותר היא תוכנית המתוכננת למשך 11 שנים, אשר פותחה ע"י Electrolux במטרה ליצור חיים טובים וברי-קיימא יותר ברחבי העולם. במוקד התוכנית ניצבת רשימה של 100 פעולות נועזות בהן אנו מתחייבים לנקוט עד 2030. פעולות אלה מייצגות את מחויבותנו לארבע מטרות ברורות, אותן הגדרנו תחת הקטגוריות הבאות: אכילה טובה יותר, טיפול טוב יותר בבגדים, סביבה ביתית טובה יותר וחברה טובה יותר.

אכילה טובה יותר


מזון הוא הגורם הבודד הקריטי ביותר בכל הקשור לבריאותנו. הוא קריטי גם לבריאותו של כוכב הלכת שלנו, ותעשיית המזון אחראית לשליש מצריכת האנרגיה הגלובלית וללמעלה מ-20 אחוזים מן הפליטות של חומרים מזהמים*. אולם מזעזעת יותר העובדה כי אנו משליכים 30% מן המזון שאנו קונים**, אף על פי שתשיעית מתושבי העולם הולכים לישון רעבים מדי לילה***. זו הסיבה שאנו רוצים לעזור לאנשים לקבל החלטות טובות יותר בנוגע לאכילה בדרכים פשוטות ומהנות.

* מקור: יעדי הפיתוח בר הקיימא של האו"ם, 2018
** מקור: יעדי הפיתוח בר הקיימא של האו"ם, 2018
*** מקור: Food Aid Foundation

2030 target image
היעד לשנת 2030: להפוך את האכילה בת הקיימא לבחירה המועדפת
אנו שואפים לעודד יותר אנשים לאכול, לרכוש מזון ולטפל בו באופן אשר יועיל לבני אדם ולכדור הארץ כאחד - מבלי להקריב את ההנאה.
תחומי התמקדות
תחומי התמקדות
כדי להנחות אותנו לעבר מטרתנו, אנו נשאף להניע חידושים בייצור, לחנך צרכנים, לבצע מחקר נוסף וליצור שותפויות בעלות משמעות. אלה הדברים שבכוונתנו להתמקד בהם לצורך אכילה טובה יותר:

- הפחתת בזבוז המזון בכל דרך שאנו יכולים
- עידוד אכילה מבוססת צמחים
- צמצום למינימום של אובדן הערכים התזונתיים במזונות
- שיפור חוויית האכילה באופן בר-קיימא באמצעות טעמים, מרקמים וצבעים מוגברים
- הקלה על יישום כל אלה בחיי היומיום שלנו

"אנו מנסים תמיד למצוא פתרונות טובים יותר לשימור מזון. אולם אכילה בת-קיימא קשורה גם לשינוי התנהגותי. מדובר בביצוע של צעדים קטנים עבור מטרה גדולה יותר."


Hanna Nykänen

מומחית לשימור מזון. Electrolux, שבדיה

רכישה